Marc Gasol Memphisben varázsolt

A Grizzlies, újonca vezérletével verte 11 ponttal a Golden State-t. A világbajnok spanyol kosaras 27 pontot dobott, 16 lepattanót szedett össze, 11 kétpontos kísérletéből 9-szer betalált. A Detroit veretlen maradt, a Sacramento és a LA Clippers viszont a negyedik meccsét is elbukta az NBA 7. játéknapján.

A hétfőn hároméves szerződést kötő Richard Hamilton 19 pontot dobott, mellette Rasheed Wallace 15-öt szorgoskodott össze, a Detroit sorrendben harmadik meccsét nyerte, miközben Allen Iverson csatlakozott a kerethez. A félidőben még szoros volt a találkozó, a harmadik negyedben lépett el a Pistons, pedig a vendégek csak ötvenszázalékosan dobták és 2 és 3 pontos gólokat. Larry Brown a hazaiak edzőjeként először játszott egykori csapata, a Detroit ellen azután, hogy 2005-ben távozott a gárdától.

Nagyon szoros meccset hozott az Orlando-Chicago összecsapás. 23 másodperccel a vége előtt egy pontra jött fel a Bulls. A Magics-ből Lewis háromszor is bümtetőt értékesített, majd az egyik legjobb chicagói, Andres Nocioni pillanatai következtek. Az argentin négy másodperccel a vége előtt három büntetőjéből kettőt kihagyott, majd egyetlen másodperccel a lefújás előtt 3 pontos kísérletet hibázott, így 3 ponttal nyert az Orlando, amelynek csapatában Dwight Howard (22 pont és 15 lepattanó) volt a legjobb.

A Philadelphia a Sacramentot, a Utah a LA Clipperst verte meg nagyon, a Jazz ráadásul idegenben. Kings és a Clippers továbbra is nyeretlen idén. A Utah az utolsó negyedben, egy 17-3-as rohammal fektette két vállra az addig becsülettel küzdő Clipperst. Jerry Sloan már csak két győzelemre van attól, hogy a Utah Jazz csapatával elérje a 1000. sikert. A klubnál 1988 óta dolgozó szakembernek ez volt csapatával a 998. győzelme.

Nem voltak nagy formában a Cleveland-Dallas meccs sztárjai, annak ellenére sem, hogy LeBron James 29 pontig jutott. A Cavs csatára 20 kétpontos kísérletéből 8 találata volt, míg a Dallasban Dirk Nowitzki mindössze 8 pontot hozott össze, gyatra mezőnygóljainak (3/11) köszönhetően. A Mavericks második hazai meccsét is elbukta.

7. játéknap, eredmények

Charlotte Bobcats-Detroit Pistons 83-101 (14-23, 29-22, 20-31, 20-25)
Legjobb dobó: Brown 16, ill. Hamilton 19. Lepattanó: Wallace 12, ill. Brown 9. Assziszt: Richardson 5, ill. Hamilton 5.

Orlando Magic-Chicago Bulls 96-93 (31-21, 19-26, 26-21, 20-25)
Legjobb dobó: Howard 22, ill. Gooden 21. Lepattanó: Howard 15, ill. Deng és Nocioni 7-7, Assziszt: Turkoglu 7, ill. Deng, Gooden és Hinrich 3-3.

Philadelphia 76ers-Sacramento Kings 125-91 (35-23, 33-25, 25-17, 32-26)
Legjobb dobó: Young 18, ill. Thompson 17. Lepattanó: Dalembert 6, ill. Hawes 8. Assziszt: Miller 5, ill. Thompson 5.

Memphies Grizzlies-Golden State Warriors 90-79 (29-24, 20-21, 24-22, 17-12)
Legjobb dobó: Gasol 27, ill. Jackson 17. Lepattanó: Gasol 16, ill. Biedrins 22. Assziszt: Conley 7, ill. Jackson 5.

Dallas Mavericks-Cleveland Cavaliers 81-100 (16-28, 26-23, 24-21, 15-28)
Legjobb dobó: Howard 18, ill. James 29. Lepattanó: Diop 9, ill. Wallace 13. Assziszt: Kidd 6, ill. Williams 6.

Los Angeles Clippers-Utah Jazz 73-89 (20-16, 15-20, 25-29, 13-24)
Legjobb dobó: Kaman 19, ill. Millsap 24. Lepattanó: Kaman 10, ill. Kirilenko 11. Assziszt: Davis 9, ill. Price 5.

(A mérkőzés eredményére kattintva a találkozó összefoglalóját, a legjobb dobóra kattinta a meccs statisztikáit lehet megtekinteni. A bajnokság állása itt, a statisztikai mutatók legjobbjai pedig itt tekinthető meg).

2008.11.04. 14:54 Magic Ryan | 1 komment Címkék: nba