Győzelemmel kezdett a tavalyi két döntős

A Boston a Cavst verte nem kis nehézségek árán, a Lakers viszont könnyedén lépett túl a portlandi csikócsapaton. Villogott a legutóbbi szezon két MVP-je. Az alapszak legjobbja Kobe Bryant 23, a döntő MVP-se, Paul Pierce 27 pontig jutott.

Nem volt könnyű dolga a LeBron James-szel felálló Cleveland Cavaliers ellen a bajnoki cím védőjének. A szünetben még hét pontos előnnyel a vendégek mentek, a második félidőben összekapta magát a Boston és egy 24-13-as tizenkét percet produkáltak harmadik negyedben, amivel fordítani tudtak. Hallatlan izgalmas volt a vége, ahol ismét LeBron James játszotta a főszerepelt. 41 másodperccel a vége előtt, 86-83-as hazai vezetésnél hibázott, majd fél perc múlva két büntetődobást rontott el, így a végén nyert a Celtics. A találkozót egyébként egy 20 perces ceremónia előzött meg, amelyben bemutatták a 2007/2008-as bajnokcsapatot. Mo Williams, aki a Milwaukeeból érkezett 12 ponttal és 3 lepattanóval debütált új csapatában.

A Chicago, egykori edzője, Scott Skiles csapatát, a Milwaukeet győzte le a nyitányon, elsősorban Luol Deng és Ben Gordon vezényletével, hiába dobott a másik oldalon Michael Redd 30 pontot. A Bulls újonca Derrick Rose gyorsaságával, erőteljes játékával, no meg 11 ponttal és 9 assziszttal tette emlékezetessé első NBA-meccsét.

Koby Bryant zseniálisan kezdte az idényt, 23 pontot dobott, 11 lepattanót szedett össze és a öt gólpasszával a Lakers simán verte a fiatal Portlandot, amelynek csapatában bemutatkozó Greg Oden. De valamivel kevesebb, mint 13 perc után ki is szállt a játékból. Műtött lábára sérült rá. Odent 2007-ben draftolták, de az egész tavalyi szezont kihagyta térdsérülése miatt. Nélküle sem tudta megszorongatni a vendégcsapat a tavalyi nagydöntőst. Rudy Fernandez viszont remekül kezdte NBA-karrierjét, 16 pontot szórt első összecsapásán. Kobe Bryant mellett Gasol (15-7-1) és a cserepadról beálló Trevor Ariza is sokat tett a Lakers sikeréért. A Portland a nagyszünet után próbált kapaszkodni, de végül egyetlen negyedet sem sikerült megnyernie.

1. játéknap, eredmények

Boston Celtic-Cleveland Cavaliers 90-85 (22-28, 21-22, 24-13, 23-22)
Legjobb dobó: Pierce 27, ill. James 22. Lepattanó: Perkins 8, ill. Varejao 9. Assziszt: Rondo 3, ill. James 3.

Chicacgo Bulls-Milwaukke Bucks 108-95 (26-26, 29-26, 27-23, 26-20)
Legjobb dobó: Deng 21, ill. Redd 30. Lepattanó: Thomas 10, ill. Bogut 7. Assiszt: Rose 9, ill. Bell, Lue 5-5.

Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers 96-76 (24-14, 25-20, 23-19, 24-23)
Legjobb dobó: Bryant 23, ill. Outlaw 18. Lepattanó: Bryant 11, ill. Przybilla 11. Assziszt: Farmar 6, ill. Roy 5.

(A mérkőzés eredményére kattintva a találkozó összefoglalóját, a legjobb dobóra kattinta a meccs statisztikáit lehet megtekinteni. A bajnokság állása itt, a statisztikai mutatók legjobbjai pedig itt tekinthető meg).

2008.10.30. 08:47 Magic Ryan | 3 komment Címkék: nba