A délelőtt az unalmas meccseké volt, gyorsan csendben ledarálták azokat, amelyeknek előre lehetett tudni a győztesét. Ausztrália simán verte Iránt 106:68-ra, Newley 24 pontot dobott, az auszik 48%-kal dobták a trojkát, ami szép.
Kína végre nyert. Először csúfosan alájátszott az amerikai csapatnak, majd a lehető legtökösebben majdnem megverte a világbajnok Spanyolországot. Az Angola elleni meccsükről legyen elég annyi, hogy Jaó védő hiányában 30 pontot dobott, a legnagyobb különbség 20 pont volt. A kínaiak nem nagy meglepetésre 81%-kal dobott közelről, a hármasról 32%-kal, de azért sikerült a második negyedben kikapnia 27:16-ra.
A németek mehetnek a levesbe, mert újabb rendkívül gyenge produkcióval igyekeztek mutatni (59:72), hogy itt vannak ők is. Ha Dirk nem vágatja a hajába a karikákat, akkor szerintem senki nem tudná, hogy játszanak a tornán. Az első negyedet még megnyerték, és küzdöttek is tisztességgel. A mai napon úgy lehetett kikapni a spanyoloktól, hogy dobtak, mint a kofák: 38% közelről, 38% távolról, 60% a büntetőről. A spanyolok sikerének titka, hogy szétfutották a lomha németeket, mert a büntetőket nem számítva, 66 dobás kísérletük volt a német 49-cel szemben, ami ezen a szinten óriási különbség. A spanyolok megint rengeteget cseréltek, és ha Marc Gasol nem is tudja pótolni a bátyját, de a maga 120 kilójával elég gondot okoz, míg a spanyolok kinti sora hihetetlen Calderónnal (15 pont), Navarróval, Rudy Fernandezzel és Ricky Rubióval, jó nézni a játékukat.
A nap első fontos meccsén Litvánia legyőzte az oroszokat (86:79), amivel újra bizonyították, miért a torna esélyesei. Ha előre tekintünk, akkor midnekinek, főleg Amerikának van félni valója Jasikeviciuséktól, akik 40%-kal dobtak 10 hármast, mondjuk közelről a 46% nem biztos, hogy elég erősebb csapatok ellen. A döntő faktor a lepattanózás volt, amiben Litvánia 48:34-re nyert az oroszok ellen. Kaukenas 20 pontot, az oroszoknál Holden 25 pontot szerzett, Kirilenko megint nem tudott csapata vezére lenni így úgy tűnik, tényleg elég őt kiszedni a győzelemhez.
Az oroszok és a németek is egy-egy NBA-sztár köré épített csapattal jöttek, és mind Nowitzki, mind Kirilenko csúnyán beégett Pekingben. Ezen a szinten kevés egy játékosra építeni a csapatot, mert túl könnyű az ellenfél dolga, ráadásul Kirilenko egyáltalán nem egy vezértípus, a Utah-ban sem tud az lenni. Nowitzkinek egy óriási blama Peking, ezért remélem, sokat lát a városból, hogy valami jó impulzus is érje. Korábban egy nemzetközi tornán óriási dolog volt, ha valaki az NBA-ben is kimagaslóan jó kosaras, ma már smemit nem jelent, sőt a spanyol játékosok visszaigazolása Európába azt mutatja, számukra sem olyan fontos ez. Az Euroliga egyre erősebb, érdemes lenne egy zsák pénzt beletenni, mert sok csapat van, nincs fizetési sapka, a nagyobb európai orszűgokat megmozgatja, látványosak a mérkőzések, tudnak az NBA-ből igazolni.
Hamarosan Amerika-Görögország, este Argentína-Horvátország.