Kiesett az olimpiai bajnok

Spanyolország játszhatja a kosárdöntőt, miután 91:86-ra nyertek az elődöntőben Litvánia ellen. A másik ágon 101:81-es győzelmével az USA került a döntőbe, ezzel megismétlődik a spanyol-amerikai csoportmeccs, de reméljük Gaoslék nem adják ugyanolyan könnyen magukat.

A nap első elődöntőjében a spanyolok verték meg a litvánokat: a meccs legjobbja Pau Gasol volt a maga 19 pontjával, Rudy Fernandez 18-at szerzet, míg a litvánoknál 19-19 pontot szerzett Jasikevicius és Jasaitis. Az első félidőben egy ponttal ment Litvánia, majd a harmadik negyed végére már néggyel mentek, végül a jó befejező negydnek köszönhetően megnyerték az elődöntőben.

Döntő különség volt, hogy a litvánok 12 faulttal többet ütöttek be, a spanyolok pedig a jó büntetőzésüknek köszönhetően 35 pontot szereztek a vonalról. Ez nagyon sok, a litvánok 22-t.

Manu lesérült

Az USA-Argentína mérkőzés úgy tűnt, rögtön az első negyedben eldől, az argentínok nem tudtak kezdeni semmit az agresszívan védekező és rendkívül gyors kosárlabdát játszó amerikaiakkal. Ginobili sérülése után úgy tűnt, le is fújhatják a meccset, amikor Scola vezetésével feljöttek hat pontra az olimpiai címvédők a félidő végére. Ekkor az utolsó másodpercben felemelt hármast faultoltak le, Carmelo Anthony bedobta mindhárom büntetőt. Az amik nem bírták elviselni, hogy Nocioniék felvették fizikálisan a harcot, Kobe Bryanten nagyot blokkoltak, egyszer meg egy elcsent labda után indult ziccerezni, amikor szerelték.

Az első félidő statisztikájából kiderül, hogy az egál közeli eredmény a lepattanózásnak köszönhető (19:17-re nyerte Argentína), ha az előző meccshez hasonlóan Delfino és Ginobili a hármas vonalról elsült volna (most csak 2/10), akkor egállal vonulhattak volna az öltözőbe.

A harmadik negyed elején Coach K már újra egy félelmetes Redeem Teamet küldött ki, el is húztak gyorsan 18 ponttal a negyed felére. szegény Diego Maradona hiába mutogatta a faultokat, csapatának esélye sem volt a győzelemre.

A negyedik negyedet 14 pontos különbséggel kezdték a csapatok. Ekkor az USA már 32 büntetőt dobott, míg Argentína csak 16-ot, amin nincs mit csodálkozni, mert alig tudják támadni a gyűrűt. Az egyetlen valamire való centerszerűség, a Houston Rockets játékosa, Scola 26 pontig jutott, aki ezzel a meccs legjobbja lett. Az ellenfélnél Carmelo Anthony 21 pontig jutott, James 15-ig. 101:81-re nyert az USA.

Vasárnap döntő

A csoportmeccsen az USA nagyon csúnyán elverte Spanyolországot, így nagy reményeink nincsenek. Legrosszabb esetben láthatjuk ezt a zseniális ameriai csapatot még egyszer játszani, és mivel ők egy pillanatra sem adják fel, ezért végig jó játékra számíthatnak a rajongók. Legjobb esetben Gasollal történik valami csoda, beleesik a gumibogyó-szörpbe, és ellenállhatatlanul kezd el kosarazni, a Rubio, Fernandez, Navarro 45 százalékkal dob kívülről, nem adnak el 12-nél több labdát, egálra hozzák a lepattanózást, és így lesz egy szoros meccs.

2008.08.22. 17:11 vl | 14 komment Címkék: spanyolország argentína litvánia team usa