Pierce egy harcos, nem aggódom miatta, mondta egy jegytulajdonos a Boston Heraldnak. A szurkolók legjobban Pierce-ben hisznek, ő van itt a legrégebben, bár ő nem akart annak idején ideigazolni. "Tíz éve vár rá, hogy játsszon" - mondta egy szurker az első meccs után, amikor több szakértő is kijelentette, hogy Pierce térde dönti el a meccset, míg voltak olyanok, akik megkérdőjelezték az egész sérülést, mondván nagyot esett, de ha olyan súlyos lenne, nem jött volna vissza. Persze az orvosok mindent meg tudnak csinálni, de a Ball Don't Lie kérdése érthető: miért nem röntgenezték meg a lábát, csak úgy, ahogy ez ugye szokás. Végül nem az, hanem egy ismeretlen, Powe nevű büfés volt az igazi hős.
A meccs utáni sajtáj a szokásos nem mondunk semmit típusú dolgokról szólt, a Boston nem értékeli túl a két kötelező hazai győzelmét, Pierce-nem fájt a lába, míg Kobe elmondja, hogy otthob fordítaniuk kell (Itt megtalálhatóak a sajtótájékoztató videói). Egy a baj, hogy a bajnoki győzelemhez el kellett volna hozni most egy meccset, mert a Boston már ünnepelni jöhet haza, főleg a ma éjszakai 24 pontos miatt. MDI kolléga szerint nem tették jól, hogy hat és fél perccel a vége előtt még meccset csináltak a Lakersnek, de szerintem mindegy volt. Persze bebukhatták volna, de a majorsportok nem a tökéletes KO-ról szólnak, és a reménytelenség talán ott lesz a los angelesi fejekben.
Pierce legszívesebben Los Angelesben befejezné a döntőt, de talán ilyen nem lesz, mert az a Federer-Nadal döntőhöz lenne hasonlatos. Van az a híres mondás, hogy meccseket jó támadójátékkal, bajnokságot jó védekezéssel lehet nyerni, és mennyire igaz ez. A Boston tudott váltani az alapszakaszhoz képest, sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a védekezésre, míg a Lakersnél nagyon súlyos gondok vannak egyes posztokon, például Gasolnál védekezésben, milyen jó lenne most Bynum? Egy bajnoksesélyes nem engedheti meg magának, hogy a büféből beállított csere legyen a meccs hőse.
A meccs hőse Leon Powe volt, akinek a nevét a sajtókonferencián Phil Jackson nem tudta kiejteni, pedig a meccsen megtanulhatta volna: a Perkins helyére beálló center végig agresszívan támadta a gyűrűt és a büntetővonalról is bedobott 9/13-at. (Itt egy hatalmas riport vele, amit az East Bay Express készített) Saját szurkolói blogja mindennél többet elárul róla: Leon the Legend. A kolléga mindjárt megírja a posztját, amint magához tér, csak élvezni akarja ezeket a perceket. (wikibio itt)
Több szakértő és cikk is megemlíti, hogy végre van légkondi a bostoni Gardenban, ahol 1984-ben Kareem Abdul Jabbarnak külön oxigén kellett, annyira meleg és levegőtlen volt a csarnok. Mára ezt megoldották, de úgy tűnik, nem csak a parketta különleges hazai vívmány.
A két bostoni győzelem után a Sports Illustrated szakértőjével összhangban azt mondjuk, hogy a Lakers hozza a hazai meccseit, és 2:2-nél végre igazi döntő lehet, nyitott minden a hátralévő los angelesi és két bostonni meccsen.
A végére a két legnagyobb, mert kibírhatatlanul jó: